İha avcısı ŞAHİN envantere girdi.

1550 izlenme 17 Temmuz 2022
Reklamlar

Milli imkanlarla geliştirilen ŞAHİN 40mm Fiziksel İmha Sistemi, envantere girdi. ŞAHİN Sistemi, kritik tesislerin güvenliğinde kullanılacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ASELSAN tarafından geliştirilen ve kritik tesislerin güvenliğinde kullanılacak olan ŞAHİN 40mm Fiziksel İmha Sistemi’nin envantere girdiğini duyurdu.

Başkan Demir tarafından yapılan açıklamada, Mini/Mikro İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girdi. ŞAHİN, kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma gibi alanlarda kullanılabilecek. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

ŞAHİN 40mm Fiziksel İmha Sistemi

Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen ŞAHİN Sisteminin Kabul faaliyetleri, başarıyla tamamlandı ve envantere kazandırıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin ilk orta menzilli füze motoru TEI-TJ300, dünya rekoru kırdı İnsansız araçlardan oluşan Türkiye'nin "dijital birliği" vitrine çıkıyor İnsansız helikoptermiz ALPİN Askerin elindeki dev zırhlı dozerler: Suda yüzebiliyor, bomba işlemiyor!