Milli Akıllı Dolanan Mühimmat Sistemi ALPAGUT

415 izlenme 26 Ekim 2022
Reklamlar

ROKETSAN ve STM tarafından geliştirilecek Akıllı Dolanan Mühimmat Sistemi Alpagut, SAHA EXPO'da ortaya çıktı.

Akıllı Dolanan Mühimmat Sistemi İş Birliği Protokolü, iki şirket arasında SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, törende yaptığı konuşmada, fuarda yapılan ürünlerin sergilendiğini, yapacakların da anons edildiğini söyledi.

Türkiye'nin çok daha güzel ve iyi ürünlere layık olduğunu vurgulayan Demir, "Dolanan mühimmatların muhtelif çeşit menzil ve kabiliyettekilerinin de eklenmesini bekliyoruz, arkadaşlarımız bunun farkındalar. Bu bir yolculuk, çok daha ilerilere gitmeye devam edecek. Geniş ölçüde sektörümüzün çeşitli oyuncuları da buna katkıda bulunacaklar. Burada ROKETSAN ve STM iş birliği yapıyorlar ama bunun çok daha geniş bir ekosistemi etkileyeceğini belirtmek isterim. Emeği geçenlere ve geçeceklere teşekkür ediyorum. Kısa zamanda başarılarını ve ürünlerini görmek istiyoruz." diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu da Yerli Elektrikli Kamyonumuz İşte Yerli Otomobilimizden görüntüler Paletli zırhlıları taşıyacak yerli motor İlk Yerli Sürücüsüz elektrikli otobüsümüzü Erdoğan test etti