Yunan spiker Kızılelma'yı görünce bakın ne yaptı!

3156 izlenme 22 Aralık 2022
Reklamlar

14 Aralık'ta ilk uçuşunu gerçekleştiren Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'yı inceleyen Yunan spikerin sözleri canlı yayına damga vurdu.

Dünyanın konuştuğu yerli İHA ve SİHA'larımızın üreticisi Baykar Savunma, Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı KIZILELMA'yı üretti. 14 Aralık'ta Tekirdağ, Çorlu’da bulunan AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’ne gelen Kızılelma burada ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Kızılelma'nın ilk uçuşu toplam 18 dakika sürdü. 

YUNAN SPİKERİN ZORUNA GİTTİ

Türkiye'nin ilerleyen teknolojisi Yunan medyasında çokça yer buluyor. Yayınlarının büyük bir kısmında Türk Savunma Sanayiinin silahlarını inceleyen Yunan televizyonları, Kızılelmay'da pas geçmedi. Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Kızılelma'nın incelendiği bir Yunan programında spikerin söyledikleri izleyenleri şaşırttı. Kızılelma'nın görüntülerinin yayınlandığı programda Yunan spiker kendisinin bir vatansever olduğunu belirterek, Kızılelma üzerine konuşmayı bitirmek istediğini söyledi. 

Yunan spiker konuşmasının devamında Tayfun füzesini de hatırlatarak bunlarla dalga geçmenin çok yanlış olduğunu ve Türklerin gelecek yıllarda teknolojisinin zirvesinde olacağını söyledi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli elektrikli araç Kızıl Elma Lapis'in ürettiği üstün özellikli iha, ULAK İşte Yerli ve Milli gururlarımız Yerli hava savunma sistemi 'Sungur' göreve hazır