ATMACA son test görüntüleriyle nefes kesti!

129670 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir: “Atmacamız bu sefer uzun uçtu. 220 km mesafedeki hedefi başarıyla vurarak fonksiyonlarını mükemmel şekilde yerine getiren  ATMACA seyir füzemiz envantere girmeye hazırlanıyor.”

ATMACA Projesi, Deniz Kuvvetlerimizin MİLGEM platformlarında konuşlandırılacak gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacına yönelik olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatıldı. Proje Roketsan’ın ana yükleniciliğinde sürdürülüyor. ATMACA seyir füzeleri Roketsan tarafından, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar ise Aselsan tarafından yerli imkânlarla geliştirildi. ATMACA, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

ABD FÜZESİNİN YERİNİ ALACAK

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları kapsamında ROKETSAN Ana yükleniciliğinde, ASELSAN ve ARMEKOM işbirliğiyle geliştirilen Atmaca Gemisavar Füze Sistemi, envanterde yer alan Harpoon Füze sisteminin yerini alacak.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nükleer ve kimyasal tehditleri tespit edecek insansız aracımız Uçak bombalarının etkinliği milli teknolojiyle artırıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı İnsansız araçlardan oluşan Türkiye'nin "dijital birliği" vitrine çıkıyor