Ay misyonunda kullanılması planlanan hibrit motorlu Sonda Roket Sistemimiz başarıyla test edildi

2316 izlenme 03 Ocak 2022
Reklamlar

 Ay'a gönderilecek insansız uzay aracında kullanılması planlanan hibrit motor teknolojisiyle geliştirilen Sonda Roket Sistemi'nin (SORS) uçuşlu testleri başarıyla tamamlandı. Türkiye uzay teknolojilerinde yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Uzay Programı kapsamında Ay’a gönderilecek olan insansız uzay aracında kullanılacak hibrit motor teknolojisi ile geliştirilen Sonda Roket Sistemi'nin uçuşlu testini Sinop’ta başarıyla tamamladıklarını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sonda Roket Sistemi'nin (SORS) uçuşlu testlerinin başarıyla tamamlandığını resmî Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile duyurdu. Yapılan videolu paylaşımda, "Milli Uzay Programı kapsamında Ay’a göndereceğimiz insansız uzay aracında kullanılacak hibrit motor teknolojisi ile geliştirilen Sonda Roket Sisteminin uçuşlu testini Sinop’ta başarıyla tamamladık." ifadeleri yer aldı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKINCI TİHA 'dan irtifa rekoru Yeni TOGG 'u sizin için inceledik Elektrikli mini araç, İzmir'de yollara çıktı İlk Yerli Sürücüsüz elektrikli otobüsümüzü Erdoğan test etti