Bayraktar Akıncı TİHA'dan bir başarı daha!

6664 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar

Bayraktar AKINCI TİHA geleneksel keşif, gözetleme, istihbarat, elektronik harp ve işaretleme niteliklerinin yanı sıra havadan yere ve havadan havaya taarruz görevi icra edebilme kapasitesiyle çatışma alanlarında belirleyici rol oynayacaktır. Havadan havaya, havadan yere akıllı mühimmat bırakabilmesine imkan sağlayan altyapısıyla F16 ve F4’lerin görevlerini üstlenebilecek, böylelikle TSK’nın kinetik vuruş gücüne katkı sağlayan maliyetetkin bir platform olacaktır.

SOMA gibi seyir füzesi taşıma özelliği ile düşman hava savunma sistemlerinin menziline girmeden hedefleri imha edebilecektir. Yine havadan havaya Gökdoğan ve Bozdoğan gibi füzeler ile hava muharebelerinde İHA, helikopter ve savaş uçakları için tehdit teşkil edecek, TSK unsurları için taktiksel üstünlük kazandıracaktır.

Bayraktar AKINCI TİHA bir taraftan bu teknolojinin etkin bir kullanıcısı olarak TSK’nın muharip yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlarken diğer taraftan rekabetçi bir üretici olarak küresel İHA endüstrisinin Türkiye tarafından şekillenmesini de sağlayacaktır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin "Özel Operasyonlar Aracı" görücüye çıkıyor. PARS IV 6x6 Hisar O+ son kabul testini geçti SOM-B2 füzesinin ilk atış testi başarıyla gerçekleştirildi Top özelliği kazandırılan 81 mm Kamalı Havan