Elektrikli traktörün seri üretimi başlıyor!

6783 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar
tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye'nin ilk elektrikli traktörü, seri üretime hazır hale geldi. 4555 dakika arası yüzde 100 şarj olup, 105 beygir gücü ile dizel traktöre göre 8 kat daha az yakıt tüketiyor" dedi.

Bakan Pakdemirli, video konferans yöntemiyle 'MÜSİAD Akıllı Tarım Kent Projesi'nin açılışına katıldı. Burada konuşan Pakdemirli, pandemi sonrası tarım sektörüne yeterlilik, yerli ve milli üretim olgusunun damgasını vurduğunu söyledi. Pakdemirli, "Bu süreçte, pek çok ülkede raflar boş kalırken, temel ihtiyaçlar karşılanamazken, ülkemizde tarımgıda sektöründe hamdolsun hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadık. Çünkü Türkiye kendi ihtiyacını karşılamasının ötesinde, üretim gücüne sahip bir ülkedir. Yaşadığımız tecrübe, bize tarım sektöründeki projelerimize çok daha sıkı sarılmamız gerektiğini göstermiştir" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli ve milli piyade tüfeği görücüye çıktı Gökbey helikopterinde kullanılacak TS1400 motoru TSK'nın yeni Uçaksavar Topu Karkamış saldırısına cezalandırma atışı: 52 terörist öldürüldü