İşte AKREP II 'nin özellikleri

6582 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar
Direksiyonlanabilir Arka Aks ile Üstün Manevra Kabiliyeti
AKREP II’nin dört çeker sistemi ve opsiyonel olarak sunulan direksiyonlanabilir arka aksı araca eşsiz bir manevra yeteneği sunuyor. Dört çeker sistemi, bağımsız süspansiyonu ve seri güç paketinin sayesinde AKREP II çamur, kar ve su birikintisi gibi her türlü arazi koşulunda üstün hareket kabiliyetine sahip. AKREP II'nin hareket kabiliyeti direksiyonlanabilir arka aksının sağladığı yengeç hareketi ile en üst seviyeye çıkarılıyor.
 
Uzaktan Kontrol ve Otonom Kabiliyetler
AKREP II’de yönlendirme, ivmelenme ve frenleme gibi sistemlerin ana mekanik bileşenleri elektriksel olarak kontrol ediliyor (drivebywire). Bu özellik; aracın uzaktan kontrol edilmesini, sürüş destek sistemlerinin adaptasyonunu ve otonom sürüşü mümkün kılıyor.
 
Düşük Siluet ve Iz
Düşük silüete sahip AKREP II dizel, hibrit ve elektrik gibi alternatif güç kaynaklarının kullanılmasına imkan veren bir altyapıya sahip. AKREP II düşük siluet, yüksek mayın koruma ve etkili atış gücünü aynı platformda sunuluyor. Hibrit ve elektrikli tahrik alternatifleriyle araçta termal ve akustik izi minimum seviyede tutuluyor.
 
Modüler Platform
Birçok farklı görev profiline uyarlanabilir olarak geliştirilen AKREP II üstün ateş gücü ve beka kabiliyetine sahip. Orta kalibreden 90 mm’ye kadar farklı silah sistemlerinin entegrasyonunun mümkün olduğu AKREP II gözetleme, zırhlı keşif, hava savunma ve ileri gözetleme gibi görevler ile ateş destek aracı, hava savunma aracı, tanksavar aracı gibi farklı görevlerde de yer alabiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli Kargo İHA Albatros Hakkarili Savaş Tatlı, radar ve silah entegrasyonu sistemi tasarladı Yerli ve milli Kargo İHA'nın test görüntüleri ilk kez yayınlandı Yerli drone avcısı ALKA, dronları böyle avladı