Komandolar, teröristlerin üs bölgesine gönderdiği saldırı balonunu böyle vurdu.

3283 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar

Hakkari'nin sınır bölgesinde yer alan Zer Tepe Üs Bölgesi'ne terör örgütlerinin saldırı amacıyla gönderdiği balon havada imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) hem içeride hem de dışarıda gerçekleştirdiği operasyonlarla büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, hain amellerine ulaşmak için her türlü yöntemi denemeye çalışıyor.

Mehmetçiğin aldığı tedbirleri aşamayan teröristler farklı farklı saldırı yöntemleri gerçekleştiriyor.

Teröristler saldırı balonu gönderdi

Özellikle zorlu arazi şartlarına sahip üs bölgelerinde mini maket uçaklarla saldırmaya çalışan teröristler, bu kez de balonlu saldırı gerçekleştirmeye çalıştı.

Hakkari’nin sınır bölgesinde yer alan Zer Tepe Üs Bölgesi'ni hedef alan teröristler bölgeye büyük bir balon gönderdi.

Balon havada patlatıldı

Üs bölgesindeki görevli komandoların dikkati sayesinde termal kamera ile tespit edilen balon hemen ateş altına alınarak imha edildi.

Balonun imha edildiği anlara ilişkin görüntülere bakıldığında hidrojen gazı olduğu değerlendirilen balon büyük bir patlama ile yere düşüyor. Zer Tepe Üs Bölgesi’ne gönderilen balonun saldırı amaçlı olarak gönderildiği değerlendiriliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk ordusu Volkan ile vuracak: Tek atışta hedefleri küle çeviriyor AKINCI TİHA 'dan irtifa rekoru İnsansız helikoptermiz ALPİN TSK 'nun yeni silahı AKROB, keşif ve gözlem görevlerinde kullanılacak