MKS 18 Milli Köşe Silahı

90402 izlenme 03 Ocak 2022
Reklamlar

MKS 18 Milli Köşe Silahı

Ülke güvenliğinin söz konusu olduğu, ateşli müdahalenin veya hedefin etkisiz hale getirilmesini gerektirecek operasyonlarda, silahlı kuvvetler personelimizin düşman silahı karşısında can güvenliğinin arttırılması amacı ile geliştirilmiş olan Milli Köşe Silahı MKS18, hafif ateşli silahın kullanım kapasitesini yükselterek kullanıcının açık hedef olmaktan çıkıp korunaklı olarak ateş etmesine imkân sağlıyor.

MKS18, terörle mücadele ve benzeri operasyonlarda, silah kullanan polis veya askerimizin hedef ile açısını değiştirerek, silah ile hedef aynı doğrultuda iken, kullanıcı 60 derecelik avantajı ile köşe noktalarda korunaklı kalarak, sistemin ikinci tetik mekanizması ile silahı ateşleyebiliyor.

MKS18 yerli ve yabancı marka hafif ateşli silahlar ile beraber kullanılabiliyor. Proje de ateşli silah 60 derece sağa, 60 derece sola ve sıfır konumuna ayarlanabilirken, elektrooptik nişangah sistemi ile hedefe yönlenebiliyor. Silahın geri tepmesi sistem tarafından emilirken, kullanıcının hiçbir şekilde zarar görmeyeceği şekilde tasarlanarak, donatıldı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli Radar Sistemi ABD medyası, Türk SİHA'sı Kargu-2'yi konuşuyor Gökyüzünde yeni nesil güç: Kargu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı