Mutlu bir evliliğin sırrı nedir?

47 izlenme 29 Mayıs 2022
Reklamlar
Saliha Erdim; Mutlu bir evliliğin sırrı Allah'a olan kullukta saklı.
Öncelikle hanım ve beyler iyi bir kul olmalı.
Öncelikle eksiklik olarak beyefendiler doğru düzgün eğitim almıyor, ben daha iyi nasıl kul olurum düşüncesi yok. gerekirse oturup eşleriyle konuşmalıdırlar.
Evlilik dikenler içerisinde gül yetiştirme sanatıdır.
Hanımların eksiklikleri ise, çok eleştirmeleri ve az şükretmeleridir. 
Bir erkekle nasıl geçinilir bilmiyorlar. ikide bir her şeyi eleştirir erkeğini aşağılarsa karşısındaki insan zarar makinasına döner.

Ne zaman evlilik biter. Allaha kulluk yapamayacağın derecede zarar görürsen, kimlik kişilik, dinin zarar görürse, kişilik bozukluğu, şizofrenlik bir durum var ise tabi ki bu doktor kararı ile olmalı, işte o zaman evlilik bitebilir. 

Hanımlar kendilerini Allah'a beğendirmeyi ahlak edinmeleri gerekiyor. 
Bu donanımı kazanmaya çalışmaları gerekiyor.
O zaman ellerindeki bütün nimetler onlara değer katar.


Beyefendilerin en büyük eksiklikleri ise çoğunda sevgi sözü yok,
gündeminde işinden başka bişey yok,  ellerinde telefondan başka bişeyleri yok.
Çok çalışmak zorunda değilsiniz, tabiki çalışacağız ama evdekilerin hakkını da ihmal edecek kadar yoğun olmak ve yoğun çalışmak doğru değil.

dolayısıyla biz önce kendimizden başlayıp nasıl biriyle evlenmek istiyorsak once kendimize bakmalıyız biz nasılız biz de ne var biz aranılan bir eş miyiz? Sen sende ne biriktirdin ona da bakmak lazım. Asıl bizi ilgilendiren bu olmalı...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fedai’nin ilk uçuşu gerçekleştirildi Kehf Sûresi - سُورَةُ الْكَهْفِ - Abdurrahman Al Ussi - عبدالرحمن العوس Türk ordusu Volkan ile vuracak: Tek atışta hedefleri küle çeviriyor Türkiye'nin ilk yerli motoru seri üretimde