TOGG 2022'de yollarda

2921 izlenme 03 Ocak 2022
Reklamlar
TOGG tarafından üretilmesi planlanan yerli otomobilin en önemli özelliği elektrikli ve doğa dostu olması.

Aracın bataryası platforma entegredir. Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alacak şekilde tasarlanmıştır.

Bilişim teknolojileriyle kolayca entegre olması hedeflenen TOGG yerli otomobil, aynı zamanda güçlü bir internet bağlantısına da sahip olacak.

Sıfır emisyon değerine sahip olacak TOGG, yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Aracın gösterge paneli tamamen elektronik ekranlardan oluşmaktadır. Panelde üç gösterge ekranı ve 10 inç (25,4 cm) boyutunda multimedya ve navigasyon ekranı bulunmaktadır.

Araç gücünü lityum iyon pillerden almaktadır. Tek şarj ile batarya kapasitesine göre 300 km ve 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi sunulacaktır. Aracın bataryalarının 30 dakikadan kısa sürede %80 şarj edilebilmesi planlanmaktadır. Araçta yer alacak rejeneratif fren sistemi ile yavaşlamalarda motorların dinamo gibi çalışması ve pili tekrar şarj ederek menzili %20'ye kadar uzatması planlanmaktadır.                                                                               

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ra'd Sûresi 8-13 سُورَةُ الرَّعْدِ - Abdurrahman el Usi Taha Suresi {105-114} Abdurrahman el Usi Türkiye'nin 'mini askerleri' göreve hazırlanıyor Yerli milli uydu ANKA-S 'ye entegre edildi