Trabzonlu Mucit Paletli Toros yaptı

3681 izlenme 05 Mart 2022
Reklamlar

Trabzon’da oto makas ustası Gökmen Türkmen, 1977 model Renault Toros marka otomobiline taktığı paletlerle karla kaplı yaylalarda geziyor. Türkmen şimdilerde ise yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği paletli Torosu farklı proje yapmak için satılığa çıkardı.


’un Akçaabat ilçesinde oto sanayi sitesinde makas usta olarak çalışan Gökhan Türkmen, karla kaplı yaylalarda gezmek için 1977 model  Toros marka bir araç aldı.

Türkmen, otomobile işçiliğini kendi yaparak palet taktı. Paletli Torosun direksiyonunu da iptal eden makas ustası, tank düzeneğine benzer fren sistemi geliştirdi.

Fren sistemi ile aracın dönmesini sağlayan Türkmen, Hıdırnebi Yaylası’nda hem geziyor hem de mahsur kalan araçların kurtarılmasını sağlıyor. Trabzon’un gözde turizm merkezlerinden biri olan Hıdırnebi Yaylası’na gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği paletli Torosun sahibi Türkmen, şimdilerde ise farklı bir proje yapmak için aracını satmayı düşünüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi Lazer güdümlü füze atabilen yerli dronumuz METE Bursa'da öğrencilerin ürettiği elektrikli araç Verd-e Drone avcısı "Fedai" ilk uçuşa hazırlanıyor