TUSAŞ’IN GÖZBEBEĞİ GÖKBEY’DEN İLK

8381 izlenme 03 Ocak 2022
Reklamlar
Gökbey helikopterinde de önemli bir aşamaya gelindi. TUSAŞ bir ilke imza atacak ve Gökbey'in "tam boy statik test"i gerçekleştirilecek.

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), GÖKBEY'in tam boy statik testini gerçekleştirecek.

Uçuş faaliyetlerine geçmeden önce kritik parçaların test edilmesini sağlayan "tam boy statik test (Full scale staticFSST), oldukça önemli bir aşama.

ŞİRKETİN EN BÜYÜK TESTİ

Şirket, tam statik teste tabi tuttuğu GÖKBEY helikopteri ile hacimsel olarak bakıldığında; şirket tarihinin en büyük testini gerçekleştirmenin yanı sıra, Türkiye için de bir ilke imza atacak.

Tüm helikopter gövdesinin yüklenerek kritik parçaları test edilecek GÖKBEY'in tam boy statik testi 96 kontrol kanalıyla yapılırken, helikopter gövdesine 96 farklı nokta ve yönde yük verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektronik-Harp Sistemi ILGAR Savunmaya sanayine damga vuran yerli üretimlerimiz. Vestel Kargı, Radar ve Hava Savunma Sistemlerinin Katili Olucak Türk bilim insanlarından Devrim gibi buluş! Otonom araçlar trafiğe çıkıyor.