Uzaktan kumandali stabilize STOP, STAMP makinalı tüfek sistemi

15812 izlenme 19 Mayıs 2022
Reklamlar
Stabilize Silah Sistemleri ailesinde Stabilize Makinalı Tüfek Platformu (STAMP) Sisteminin bir üst grubunda yer alan STOP, STAMP sistemi ile ortak bazı alt birimlere sahip olup benzer özellikler taşımakta.

STOP, stabilize edilen bir taret üzerine yerleştirilmiş olan Top, ElektroOptik görüş birimleri içeren ve Silah Kumanda Birimi aracılığı ile uzaktan kumanda edilebilen, otomatik hedef takip özelliğine, modüler yapıya sahip bir stabilize silah sistemi.

STOP Sistemi, gece ve olumsuz görüş şartlarında çıplak gözle görülemeyen hedeflerin tespit edilmesini, hedeflerin otomatik olarak tanınmasını, takip edilmesini ve atış yapılabilmesini sağlayabiliyor.

Silah nişan hattının, sistemin monte edildiği platformun hareketlerinden etkilenmemesi ve hedef üzerinde kalabilmesi için, taret stabilize edilmiştir. Aynı zamanda otomatik hedef takip yeteneğine de sahip sistem ile üzerine yerleştirilmiş olduğu platform veya hedef hareket halindeyken isabetli atış yapılabiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin denizlerdeki rüya projesi SAMUR Tankı, Selden etkilenen yerlerde köprü olarak kullanılıyor ASELSAN'ın lazer savunma sistemi Yerli Otomobilin üstün özellikleri