Yeni TOGG 'u sizin için inceledik

8726 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar

Togg, bugün CES 2022 etkinliğinde yeni aracı için lansman gerçekleştirdi. Ülkemizin en önemli markalarından biri olan Togg’un yeni modeline göz attık.

Tasarım harikası! Togg’un yeni konsept aracına yakından baktık

ShiftDelete YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Togg’un yeni konsept aracını yakından inceledik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Transition Concept Smart Device adını verdiği konsept modelini sergileyen Togg, elektrikli araç pazarında oldukça iddialı. 2023 yılında ilk elektrikli modelin piyasaya sürüleceğini belirten Togg CEO’su Gürcan Karakaş, otomotiv sektörünün gelecekte ne tür değişimlere ev sahipliği yapacağından bahsetti.

Tanıtılan konsept araç, sportif ve kaslı görünüşü ile dikkat çekiyor. LED far tasarıma sahip olan modelde yan ayna yerine kamera kullanılmış. Geniş açılı görüş imkanı sunan kamera teknolojisi, kör nokta riskini en aza indiriyor.

Tanıtılan aracın en önemli özelliklerinden biri Seviye 3 otonom sürüş teknolojisine sahip olması. Otonom sürüş sistemiyle donatılan araçta toplam 320 kW güç üretebilen 2 adet elektrik motoru kullanılacak. Dört çeker olarak tasarlanan araç, 500 km menzile ve 4.8 saniye 0100 km/s hızlanma süresiyle karşımıza çıkacak.

İç tasarımı oldukça modern görünen aracın konsol kısmında yekpare ekran mevcut. Hem dijital gösterge hem de bilgieğlence sistemi için kullanılan ekranın çözünürlüğü beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Konsolun alt kısmında bulunan dokunmatik panelin araçta bulunan ambiyans aydınlatma ve klima sistemi gibi basit işlevleri yerine getirdiği tahmin ediliyor.

Aracın arka kısmı ise tamamen yolcu odaklı tasarlandı. Arka kısımda, yolcuların araçtaki bilgieğlence sistemini kontrol edebilmesi için bir ekran yerleştirildi. Üst segment araçlarda gördüğümüz bu özellik, konsept modelin yolcu odaklı tasarlandığını gözler önüne seriyor.

Aracın arka kısmı da oldukça modern bir tasarıma sahip. Arka far tasarımında da LED teknolojisi kullanan şirket, fren lambasını bagaj kapağı üzerinden birleştirerek yekpare bir görünüm sağlamış.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli X-Ray cihazı 'ARIN' Kuran - Tefekkür - Allah - Af ayetleri - MANSUR EL SALİMİ Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı ULAQ ve karadan kontrol ünitesi Türkiye'nin robot askeri 'Barkan' göreve hazırlanıyor