Yerli Airbus simülatörü I Konyalılar üretti

2200 izlenme 14 Ocak 2022
Reklamlar

Ralli, Roller Coaster, Skydiving ve çeşitli full motion (tam hareketli) uçak simülatörleri üreterek 36 ülkeye ihraç eden Konyalı ARC Simülatör, geçtiğimiz aylarda ürün yelpazesine A320 Airbus simülatörünü de ekledi. Türkiye’de ilk kez üretimi gerçekleştirilen bu simülatörün geliştirilme aşamasında sabır ve büyük emek var.

Simülatörler, pilotların uçuş öncesi gerekli bilgi ve donanıma ulaşmasının yanı sıra gençlerin havacılığa ilgisini artırmak için de kullanılan teknolojik araçlar. Uzun araştırma ve geliştirme çalışmalarının belirleyici olduğu sektörün öne çıkan oyuncularından Mevlüt Alyaz işine gönül vermiş sabırlı bir girişimci.

Alyaz, geçtiğimiz aylarda pilotların uçuş okullarında kullandıkları Airbus A320 uçağı simülatörünü ürün yelpazesine ekledi. Yüzde 70 yerlilik oranı ile imal edilen Airbus simülatörü ilk olarak Özbekistan’a ihraç edildi. Dört simülatörün gönderildiği Özbekistan’ı diğer ülkeler takip edecek. Avrupa ülkelerinin de aralarında olduğu birçok ülke Airbus simülatörleri için talepte bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli drone avcısı ALKA, dronları böyle avladı ASELSAN SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi Uzaktan kumandali stabilize STOP, STAMP makinalı tüfek sistemi Yerli savaş uçağı ile SİHA'lara MİT koruması