Yerli Otomobilin kasa, elektirk ve çalışma sisteminin teknik özellikleri

17948 izlenme 20 Mayıs 2022
Reklamlar
Türkiye'nin Otomobili, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0100 km/s hızlanabilecek.

Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli ve milli hava savunma füze sistemi HİSAR-A, hedef uçağı başarıyla vurdu. İşte o anlar... Yerli otonom silahlı insansız kara aracı Hançer Türkiye'nin milli 'teknolojik katır'ı 'BOĞAÇ' MKEK insansız, hibrit zırhlı muharebe aracı geliştirdi