Yerli ve milli piyade tüfeği görücüye çıktı

5263 izlenme 03 Ocak 2022
Reklamlar


Dünya genelinde başta NATO ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye silah ve mermi satan Özyurt Silah Sanayi'nin Kurucu Başkanı Serdar Özyurt, ürünlerin yüzde 90 yerli olduğunu söyledi. IDEF'21'de yeni silahları tanıttıklarını ve ilgiden memnun olduklarını belirten Özyurt, yerli kalaşnikof Asi 21 piyade tüfeğinin ilk kez sergilendiğini ve 3 ülkeden sipariş aldıklarını dile getirdi.

Mermi tedariki ile üretimi konusunda hizmet veren Özyurt Silah Sanayi, 1 yıl önce üretmeye başladığı Uzun Menzil Yerli Keskin Nişancı BMZ 338, Yerli Keskin Nişancı Tüfeği YİĞİT21, Yerli Kalaşnikof Asi 21 Piyade Tüfeği ve Yerli Tabanca Efe19 ile 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'21) yer aldı.

1 YILDA 4 SİLAH ÜRETİLDİ

Fuardaki ilgiden memnun olduklarını dile getirerek silahlara yönelik bilgi veren şirketin kurucu başkanı Serdar Özyurt, 'Azerbaycan, Amerika ve Afrika ülkelerinden sipariş aldık, fuar bittikten sonra fabrikamızda anlaşma yapacağız. Silahları Türkiye'nin ardından da müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettik. Aslında firmamız 10 yıllık, silah üretmek için fabrikayı 1 yıl önce kurduk. Amerika, Azerbaycan, Asya ve Afrika ülkelerine mermi tedarik ediyorduk. 1 yıl içerisinde 4 silah ürettik. Fuarda silahlarımızla yer almanın gururunu yaşıyoruz' dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karanlıkta görünmez olan zırhlı araçlarımız İşte Milli Muharip uçağımız MKE tarafından üretilen Yerli Makinalı Tüfeğimiz (MFY71) İşte Yerli otomobil TOGG'un iç donanım ve özellikleri